loaderDİŞ İMPLANT TEDAVİSİ NEDİR


Son yıllarda diş eksikliği tedavisinin en etkili yöntemlerinden birisi olarak kullanılan diş implantları daha önceden uygulanan köprü ve protez uygulamalarına en iyi alternatiflerden birisidir. Her iki yöntemden de daha iyi olan diş implantları kişinin doğal dişine en yakın uygulamalardan birisidir.

Yüz estetiğinin bir parçası olan ön dişlerin kaybı psikolojik ve sosyal problemlere neden olmasının yanı sıra konuşma bozukluklarına da yol açar. Arka dişlerin kaybı ise beslenme, sindirim sorunları ve dişlerin kaymasına neden olur. Bu nedenle çekilen dişlerin yeri doldurulmalıdır ve bu uygulama diş implant tedavisi ile gerçekleştirilmektedir.

Diş implant tedavileri, diş eksikliği tedavisinde uygulanan köprü ve protez uygulamalarına göre çok daha fonksiyonel ve çok daha estetik bir uygulama olarak hayatımıza girmesiyle dikkat çekiyor. İmplant tedavisi, bize, daha rahat bir çiğneme fonksiyonu sağlarken, konuşmada ve yüz hatlarının toparlamasında çok daha ileri seviye sonuçların alınmasını sağlıyor.

Köprü protezlerinin uygulanması için diş eksikliği olan boşluğa komşu olan dişlerin kesilmesi gerekir. Günümüzde ise sağlıklı dişlerin kesilmesine gerek kalmadan çene kemiği içerisine titanyumdan yapılan yapay diş kökleri yerleştirilir. Titanyum kökünün üzerine ise dişin fonksiyonunu ve estetiğini taklit eden porselen üstyapılar uygulanır. Diş İmplant uygulamaları ile uzun köprülerin oluşturduğu temizlik zorlukları ve ağız kokuları ortadan kalkar.